Zamek Reszel, Reszel
Weekend Sylwestrowy z Komturem i Księżną Anną oraz Wiedźmuchami!

Weekend Sylwestrowy z Komturem i Księżną Anną oraz Wiedźmuchami!

  1. Strona główna
  2. Pakiety
  3. Weekend Sylwestrowy z Komturem i Księżną Anną oraz Wiedźmuchami!
Podstawowe informacje:
  • HB - Śniadanie i obiadokolacja
  • min. 3 noce
Przenieś się w czasie i spędź Sylwestra w prawdziwym średniowiecznym zamku! Pożegnaj stary dobry rok i nie daj się Wiedźmuchom! Nowy Rok przywitasz z Komturem i Księżną Anną w iście rycerskim stylu!

Weekend Sylwestrowy z Balem Noworocznym w rycerskim stylu spędzone w otoczeniu malowniczego Reszla - Perły Warmii i Mazur (wpisanego na listę miast Cittaslow) będzie przeżyciem jedynym w swoim rodzaju. Konkretny program pobytu, skoncentrowanie na zadowoleniu Gości czy wreszcie prawdziwy, nieprzypudrowany Zamek z oryginalną historią sprawią, że będziecie do nas wracać z nieskrępowaną radością.


Dlaczego warto wybrać ofertę Zamku Reszel? Powodów jest wiele!

Tylko u nas - Pożegnanie mijającego roku w towarzystwie Wiedźmuch! Prawdziwych Wiedźm, które nie boją się czarów! Wieczory z muzyką na żywo, zwiedzanie zamku z przewodnikiem i Bal Sylwestrowy w rycerskim stylu w towarzystwie Komtura i Księżnej Anny! Nie martwcie się o sukmany! Przebrania z epoki już na Was czekają!

Wyżywienie

> 3 lub 4 x śniadanie w formie bufetu (29/30.12-01.01)

> 2 lub 3 x obiadokolacja (28/29.12-30.12)

> uroczysta kolacja podczas Balu Sylwestrowego (31.12)

> open bar podczas Balu Sylwestrowego

Barbara Zdunk miała urodzić się koło Bartoszyc, w rodzinie pastucha Urbana. Gdy miała 9 lat opuściła dom i zaczęła pracować. Mając 17 lat wdała się w romans z nieznanym żołnierzem, ale do zawarcia małżeństwa nie doszło. Jakiś czas później poślubiła innego żołnierza, nazwiskiem Sdunk lecz już po sześciu tygodniach jej małżeństwo się rozpadło. W okresie późniejszym miała wielu kochanków. Jednym z nich został dwudziestodwuletni parobek Jakob Auster, młodszy od niej o 16 lat. Była matką kilkorga nieślubnych dzieci.
Zdunk, nieszczęśliwie zakochana w znacznie młodszym od siebie mężczyźnie miała podłożyć ogień, który wybuchł w Reszlu w nocy z 16 na 17 września 1807 roku. Została oskarżona o wzniecenie z zemsty pożaru pod dom w którym nocował Auster, w wyniku którego zajęło się sześć budynków i zginęło dwoje ludzi. W wyniku śledztwa aresztowana została oskarżona o wywołanie pożaru za pomocą czarów a sąd miejski skazał ją na śmierć na stosie. Oskarżenia i skazanie Zdunk wywołało wiele kontrowersji – możliwe było, że Zdunk była upośledzona umysłowo, a w rzeczywistości Reszel podpalili polscy żołnierze armii napoleońskiej. Jej sprawa przeszła przez wszystkie instancje sądownictwa pruskiego, aż do króla Fryderyka Wilhelma III Pruskiego, który ostatecznie wyrok zatwierdził. Przez cały okres trwania procesu oskarżona przebywała w areszcie (lochy Zamku w Reszlu). W tym czasie była przez dozorców więziennych wykorzystywana do świadczenia nierządu obywatelom Reszla. W więzieniu urodziła dwoje dzieci, z których to urodzone jesienią 1809 roku zmarło. 21 sierpnia 1811 Zdunk została spalona na ostatnim w Europie stosie. Według niektórych przekazów, Zdunk została uduszona przez kata jeszcze przed podłożeniem ognia, aby oszczędzić jej cierpień. Uduszono ją jednak dyskretnie by nie psuć widowiska zgromadzonym gapiom.
Według ówczesnego pruskiego kodeksu karnego, czarnoksięstwo nie było karalne.

Piątek to powitalne ognisko z pieczeniem kiełbasek i muzyką na żywo, które wprowadzi Was w zamkowy klimat.
Sobota oznacza pożegnanie starego roku w towarzystwie Wiedźmuch, którym nie straszny upływ czasu!
Przedostatni wieczór mijającego roku spędzicie na zwiedzaniu zamku z przewodnikiem oraz na niedzielnym koncercie - piano live -
Bal Sylwestrowy w rycerskim stylu w towarzystwie Komtura i Księżnej Anny upłynie pod znakiem średniowiecznych zabaw i dobrej muzyki! Nie troskajcie się o przebrania, one już na Was czekają i to bez dodatkowej opłaty. Całości dopełni pokaz fajerwerków i huczne wystrzały z armaty!
Dla Waszej wygody bezpłatnie przedłużamy dobę hotelową w dniu wyjazdu do godziny 15:00.

Pozostałe oferty
Oferta bezzwrotna - Najlepsza cena!
od 179 /noc
od 179 /noc

Idealna oferta cenowa dla Gości pewnych swoich planów.

Szczegóły oferty

Oferta bezzwrotna - Najlepsza cena!

Oferta elastyczna - Cena dnia
od 200 /noc
od 200 /noc

Gwarancja najniższej ceny w przypadku rezerwacji online! Możliwość bezpłatnej anulacji.

Szczegóły oferty

Oferta elastyczna - Cena dnia

Pokaż wszystkie
Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij