Zamek Reszel, Reszel
Zamek Reszel, Reszel
Przyjazd
Wyjazd

Wydarzenia

20.06.2020 r.
ROCK kONia w Restauracji w zamku!

- Prawdziwa kapela rockowa na żywo
​​- Wyborne, regionalne dania i piwa
- Klimat średniowiecznego zamku
- Bardzo romantyczna atmosfera

Zapraszamy!

12-14.06.2020 r.
Zapraszamy na Weekend Regionalnych Smaków w Reszlu!

18.05.2020 r.
Ponowne otwarcie Restauracji w zamku!

Zapraszamy!

04.05.2020 r.
Wznowienie przyjmowania Gości indywidualnych.

Zapraszamy!

07.03.2020 r. 19:00
Dzień Kobiet i koncert Piano & Violin w wykonaniu Cezarego Nowakowskiego oraz Katarzyny Gierad

Wstęp wolny.

01.02.2020 r. 20:00
Stand-Up Rycerz: Katarzyna Piasecka z programem "Karma wraca"

Katarzyna Piasecka w najnowszym programie stand-up comedy "KARMA WRACA". Nowe historie, nowe spostrzeżenia i kawał śmiesznego programu. Wszystko w niezmiennie charyzmatycznej, bezpośredniej i bezkompromisowej formie. Support: Janusz Pietruszka. Gospodarz sceny: Maciej Brudzewski.

Bilety 35 zł

W INTERNECIE: >>> TUTAJ <<<
-----------------------------------------------------
* wydarzenie dla osób pełnoletnich
** Zabrania się nagrywania występów w postaci audio oraz wideo 

07.12.2019 r. 19:00
Stand-Up Rycerz: Kacper Ruciński "Mojito Virgin"

Rok 2019 zakończymy absolutną perełką komediową. Pionier polskiej sceny stand-upowej - Kacper Ruciński, przedstawi nam swój najnowszy program pt. Mojito Virgin!
Godzina humoru na najwyższym poziomie, poprzedzona świetnym supportem z prowadzeniem Macieja Brudzewskiego. Czy można lepiej spędzić sobotni wieczór prawie mikołajkowy? Zepewne nie w Reszlu!

Bilety 40 zł
Reszel - Kebab Daniello
W INTERNECIE: https://standupbilety.pl/event/959_kacper-ruciski-reszel#buyTicket

23.11.2019 r. 19:00
Cisza Jak Ta w Reszlu

Jesienna trasa koncertowa zespołu Cisza Jak Ta obfitować będzie w zgromadzone dobre emocje, które otrzymaliśmy od Was latem, podczas trasy Bieszczadzkiej.
Mnóstwo radości, wspólnego śpiewania, chwil magicznych pod bieszczadzkim niebem.
Wszystko to wpleciemy w jesienne koncerty, żeby tę atmosferę letniej beztroski przedłużyć - ile tylko się da, choćby do grudnia :-)
A na pokładzie Ciszy Jak Ta nowy instrument i instrumentalista, nowe aranżacje i piosenki z powstającej powoli kolejnej płyty zespołu.
No i tradycyjnie - wspólne śpiewanie, uśmiech, współbytowanie, ale i refleksja, mądra poetycka zaduma, dzięki której - mamy nadzieję - złota polska jesień potrwa w Waszych serduchach aż do końca roku :-)

Cena biletu to jedyne 40 zł / os.
Bilety do kupienia w Recepcji Zamku

25.10.2019 r. 20:00
Stand-Up na Zamku! | Jarek Janiszewski jako Biały Dama

Jarek Janiszewski - lider zespołów Czarno-Czarni oraz Bielizna, znanych między innymi z takich przebojów jak "Nogi", "Trąbo-twist" wystąpi przed Gośćmi Zamku Reszel w piątek 25 października o godzinie 20:00‼️
Zapowiedź Jarka mówi sama za siebie...
"W programie artystycznym melanż i kolaż czyli Stand-Up, parodie, muzyka swingowa i rock and roll'owa, wypuszczanie bańki z nosa... Pojawią się straszydła... Biały Dama, Tęczowy Dama..."

Zachęcamy do rezerwacji stolików, ponieważ podczas występu będzie można zamówić specjalne dania z menu Restauracji Zamkowej.

Cena biletu to jedyne 40 zł / os.
Bilety do kupienia w Recepcji Zamku oraz
>> na tej stronie <<

21.09.2019 r. 20:00
Stand-Up Rycerz: Grzegorz Dolniak | Termin przydatności + support

Termin przydatności to najnowszy program stand-up Grzegorz Dolniak, w którym z charakterystyczną dla siebie ekspresją opowie o życiu człowieka w wieku chrystusowym, który zdał sobie sprawę, że proces starzenia nie zaczyna się w wieku lat 50, 60 czy 70, a już po 30-tce. Termin przydatności to godzina pełna humoru obserwacyjnego okraszonego brawurowymi kreacjami aktorskimi, odrobiną improwizacji i tematami bliskimi każdemu z nas.

prowadzenie - Maciej Brudzewski
support – Rafał Sumowski – urodzony w stanie wojennym. Występami próbuje chociaż odrobinę ulżyć swoim frustracjom. Przeważnie nieskutecznie. Ogromnym szacunkiem darzy tych nielicznych, wytrwałych i wnikliwych, którzy czytają jego opis, odwdzięczając się za to, pozbawionymi sensu, rozwlekłymi zdaniami wielokrotnie złożonymi, w tym czasie w lesie panował smok.

BILETY: 30 zł w przedsprzedaży, 35 w dniu imprezy

--------------------------------------------------------
Impreza wyłącznie dla osób pełnoletnich.

15.08.2019 r. 20:00
Cezary Nowakowski | Piano Live

Kameralny koncert na zamkowym dziedzińcu w wykonaniu mistrza Cezarego Nowakowskiego, umili czas wszystkim serdecznym Gościom przebywającym na zamku.
Wstęp wolny, zapraszamy!

02.08.2019 r. 20:00
Cezary Nowakowski i Karolina Michalak | Piano Live + Vocal

Duet Cezarego Nowakowskiego oraz Karoliny Michalak będzie gratką dla wszystkich miłośników dobrej muzyki.
Wstęp wolny, zapraszamy!

25.07.2019 r. 20:00
Magdalena Cisło | Koncert wiolonczelowy

Kameralny koncert wiolonczelowy w wykonaniu Magdaleny Cisło na zamkowym dziedzińcu - specjalnie dla Gości Zamku Reszel.
Wstęp wolny, zapraszamy!

20.07.2019 r. 17:00
Grunwald Art 2019 | Wernisaż wystawy poplenerowej

Wyjątkowa okazja do podziwiania utworów nie tylko malarskich. Jest to również okazja do spotkania z wybitnymi artystami.
Wstęp wolny, zapraszamy!

5-6.07.2019 r. 20:00
Helena Nogowczyk | Mały recital

Pani Helena Nogowczyk jest wirtuozem instrumentów klawiszowych. Zapraszamy wszystkich, którym słuchanie dźwięków pianina sprawia przyjemność.
Wstęp wolny, zapraszamy!

29.06.2019 r. 20:00
Stand-Up Rycerz: Błażej Krajewski - komedia pomyłek

Już niedługo wakacje pełną gębą, ale zanim to nastąpi, wspólnie ze „Stand-up Rycerz” przeżyjemy imprezę na zakończenie sezonu. Po raz pierwszy na reszelskim Zamku będziemy mogli zobaczyć Błażeja Krajewskiego Z NOWYM MATERIAŁEM! Tego nie można przegapić. Zapraszamy serdecznie! BŁAŻEJ KRAJEWSKI Komik z Bydgoszczy, na scenie od 2013 roku. Zwycięzca II poznańskiego festiwalu stand-up oraz zwycięzca pierwszej wrocławskiej bitwy stand-uperów. Przez lata pasjonował się dubbingiem. Dzięki temu zyskał umiejętność imitowania głosów wielu znanych postaci. Niestety jest jeden głos, którego nie potrafi naśladować. Głos syna, z którego rodzice są zadowoleni.

Prowadzenie: Maciej Brudzewski. + support niespodzianka ZAMEK RESZEL – 29 czerwca (sobota) godzina 20:00.

BILETY: 30 zł w przedsprzedaży, 35 w dniu imprezy

W INTERNECIE: https://standupbilety.pl/event/594_baej-krajewski-w-reszlu

W RESZLU: od 8.06 dostępne w Kebab Daniello

--------------------------------------------------------
Impreza wyłącznie dla osób pełnoletnich.

28.06.2019 r. 19:00
IMMANUEL | Koncert Reggae na zamku w Reszlu

IMMANUEL to prawdziwe brzmienie Reggae.
Pomysł stworzenia zespołu Immanuel narodził się w 1983 roku na I piętrze bloku przy Pańskiej 57. Gdzie pod „piątką” zamieszkał Robert Wrona, Dżeksong i Dżu-Dżu. Od 1977 roku mieli już perkusję i przedziwny wzmacniacz, którego nikt nie potrafił obsługiwać. Byli już w branży, grali w Gabinecie Luster. Inspiracją do założenia nowego zespołu było kilka koncertów warszawskich kapel undergroundowych: Tilt, Izrael, Deuter, Zgoda, Kultura i chęć wskrzeszenia kultury, która zaczęła się rodzić około1980 roku w okolicach ronda ONZ, podczas licznych zadym w stanie wojennym. Pierwsze próby odbyły się w Domu Kultury na Grzybowskiej vis a vis szkoły. Sprzęt był publiczny, a woźny który go wydawał miał ciągotki do szczupłych tyłków i bezlitośnie wykorzystywał z kolei nasz pociąg do sprzętu. Ale że byliśmy niepokorni, bardzo szybko nauczył się fasonu. Na trzeciej próbie ustalił się skład. Kalosz, który był basistą po raz drugi nie przyszedł na próbę pągosów i na perkusji zagrał Wrona (który cały czas o tym marzył), a na basie Dżu - perkusista, który też o tym marzył. Na czwartą próbę przyszedł Mrówa - sąsiad z Pańskiej 55. Nie dość, że był fajny, to razem z Brylem założył zespół Kryzys i miał już spore doświadczenie. Nazwa zespołu Immanuel przyśniła się Wronie i Dżeksonowi tej samej nocy i oznacza „Bóg z nami”.

Zamiast chodzić do szkoły, wynajęli w Łomiankach garaż i po kilku dniach roboty było to idealne miejsce do prób, które stało się oazą spokoju i jarania jonitów. Ciężko było namówić Mrówę do codziennych dojazdów na próbę, ale zespół grał codziennie, szukając swoich dźwięków. Pierwszy koncert odbył się w Kielcach w lutym 1986 roku, na którym Dżeksong poznał swoją przyszłą żonę Anię. Mrówa nie mógł przyjechać, tak że na drugiej gitarze grał Boguś Radwanis, a śpiewał Dżeksong. Mrówa przyprowadził na próbę Bryla, który zaczął grać na klawiszu. Od tej pory próby były w Hybrydach. Sekcja dęta powiększyła się o Sławka Gołaszewskiego - sax, i Piotrka Subotkiewicza - flet. W tym składzie zespół zagrał w Jarocinie w 1986 roku. W kilka miesięcy później, po żmudnych przesłuchaniach, dwóch wokalistów - Mrówa i Dżekson - zostało skazanych na karę 3 miesięcy aresztu. Na szczęście można było się wykupić, ale wyraźnie było widać, że taka muzyka nigdy nie spodoba się władzy. Ministrem do Spraw Młodzieży był Aleksander Kwaśniewski. 1987 to mnóstwo koncertów, a 1988 wyjazd do U.S.A. przy pomocy wizy z pozwoleniem na pracę, na festiwal do Milwaukee w składzie: Dżekson, Wronson, Dżu-Dżu, Mrówa,Tadeusz Majewski. Immanuel często puszczany w radiu Milwaukee zdobył pierwsze miejsce, jako odkrycie roku w kategorii muzyka etniczna. W 1990 do zespołu dochodzi Bronek Duży, Korek i Sadkeze. Z początku grali więcej reggae, później ustalił się charakterystyczny dla nich styl - jakieś takie żywiołowe afro lub coś podobnego.

Kontakt w sprawie biletów: 694 673 225, zapraszamy!

27.06.2019 r. 19:00
Bielizna | Koncert Rockowy trójmiejskiej legendy sceny alternatywnej

Bielizna to zespół z Gdańska, który zaczął działalność w połowie lat 80.
Już po kilku koncertach krytycy i publiczność zaliczyli formację do czołowych przedstawicieli Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej, uznanej po latach za kultowe zjawisko. Nasza pierwsza „radiowa” kompozycja pt. „Terrorystyczne Bojówki” dotarła do drugiego miejsca jedynej niezależnej listy przebojów , realizowanej wtedy na antenie Rozgłośni Harcerskiej.
Debiutancka płyta pt. „Taniec Lekkich Goryli” wydana w 1988 została przyjęta entuzjastycznie zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków muzycznych. Chwalono „połamaną” rytmikę oraz niebanalne teksty nawiązujące do tajemniczej polskiej egzystencji lat 80-tych.
Kolejne wydawnictwa – „Wiara, Nadzieja, Miłość i Inwigilacja”, „Tag”, „Pani Jola” – ugruntowały pozycję zespołu na niezależnej scenie rock&rollowej.
W roku 2000 ekipa Bielizny wydała płytę pod szyldem Doktor Granat – wydawnictwo zatytułowano „Świadkowie Rocka”.
W 2003 roku Bielizna wraz z Trzecim Programem Polskiego Radia wydała płytę pt. „W Dzikim Kraju”. Wydawnictwo otrzymało znakomite recenzje m.in. w tygodnikach „Polityka” oraz „Wprost”. Z płyty tej pochodzi piosenka pt. „Zimny Wiatr” uznawana za nieoficjalny hymn stoczniowców walczących o odzyskanie Stoczni Gdańskiej.
W październiku 2009 roku ukazała się płyta pt. „Obrazki z wystawki”.
Recenzenci chwalili zespół za twarde, riffowo-funkowe granie oraz gorzki, zjadliwy komentarz do poczynań mieszkańców nadwiślańskiego kraju.
Płytę promowały single „Kurt Cobain”, „Kolumbowie znad Wisły” oraz „Wściekły Jad”, do których klipy można obejrzeć na You Tube..

Zespół konsekwentnie idzie własną drogą skierowaną w stronę odbiorców oczekujących na niebanalne kompozycje okraszone oryginalnym komentarzem do niełatwej rzeczywistości.

Muzycy współpracujący niegdyś z Bielizną należą obecnie do najciekawszych polskich muzyków i kompozytorów (m.in. Piotr Pawlak – współzałożyciel zespołu Kury, Mikołaj Trzaska nagrodzony Orłem za muzykę do filmu Wołyń).

27.04.2019 r. 20:00
Stand-Up Rycerz: Abelard Giza - "Piniata"

Zapraszamy serdecznie na wielkie wydarzenie komediowe na Zamku w Reszlu! Po raz kolejny mamy przyjemność gościć niezwykłą postać polskiej sceny stand-up!
Abelard Giza wraca do nas z najnowszym programem "Piniata". Tego nie można przegapić!

Abelard Giza
Urodzony w 1980 r. w Gdańsku. Stand-uper, scenarzysta, autor tekstów komediowych. Lider Kabaretu Limo (1999-2014) z którym zdobył liczne nagrody i popularność. Twórca programów stand-upowych „Proteus Vulgaris”, „Ludzie, trzymajcie kapelusze”, „Numer 3” oraz serialu „Kryzys”. Aktualnie jeździ z programem "Piniata"

+ support - Rafał Banaś

Imprezę poprowadzi gospodarz sceny - Maciej Brudzewski

I TERMIN:
ZAMEK W RESZLU
27 KWIETNIA (sobota) - 19.00 - BILETY WYPRZEDANE!!!

II TERMIN
26 KWIETNIA (piątek) - 20.00 - BILETY WYPRZEDANE!!!
--------------------------------------------------------
* 18+ Występ tylko dla widzów pełnoletnich
* Nagrywanie występu w formie audio i wideo jest zabronione

10.02.2019 r. 19:00
Urodziny Stand-Up Rycerz

Pierwszy urodzinowy stand-up w nowym 2019 roku zapowiada się naprawdę wyśmienicie już 10 lutego na Zamku w Reszlu pojawi się niesamowity Grzegorz Halama, w programie "Długo i szczęśliwie, czyli intymne życie grubasa"! Jako support wystąpi kobieta o wielkich sercach: Aleksandra Petrus.

BILETY: 35 PLN
Rezerwacje: 667 415 578

Grzegorz Halama
“DŁUGO I SZCZĘŚLIWIE, czyli INTYMNE ŻYCIE GRUBASA”

Nowy program Grzegorza Halamy to pozbawiony wulgaryzmów, skupiający się raczej na bystrych obserwacjach życia codziennego, podanych szczerze i dowcipnie zestaw monologów. Grzegorz Halama mając wypracowany przez lata własny styl, z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru opowiada o tematach uniwersalnych.
INTYMNE ŻYCIE GRUBASA to garść osobistych przeżyć związanych z próbami zrzucenia wagi. Usłyszymy o tym jak żyje się „grubaskowi”, wizycie w fitness klubie, przyczynach tycia i wyżeraniu urodzinowych słodyczy.
Ale także o sposobach w jaki upiększają się kobiety, umiejętnym prawieniu komplementów kobietom, o wiedzy jaką czerpiemy z bajek na temat relacji kobieta-mężczyzna i o kredycie we Frankach Szwajcarskich, którego Grzegorz rzeczywiście jest posiadaczem.

Ola Petrus
Ogrom energii w małym opakowaniu. Monster Truck w skórze Malucha. Rozjeżdża sarkazmem i bezpośredniością. Nie boi się niczego i nikogo, chociaż często nikt i nic jej nie widzi. Ale zawsze słyszy! Żywy dowód na to, że Bóg ma poczucie humoru. Zdarza się jej występować na stole. Skromna półfinalistka programu TVN "Mam talent"

Imprezę jak zwykle poprowadzi Maciej Brudzewski!!!
 

20.01.2019 r.
Agencja koncertowa i label ONE FAM zapraszają na koncert Damiana Syjonfam promujący nową płytę "Czuję, więc jestem". 

Bilety: 
30 zł przedsprzedaż
40 zł w dniu koncertu

Damian SyjonFam na przestrzeni ostatnich kilku lat stał się jednym z najważniejszych głosów polskiego reggae. Po sukcesie poprzednich dwóch krążków powraca z płytą „Czuję, więc jestem”. To kolejny zestaw prawdziwych piosenek nacechowanych indywidualnym i emocjonalnym stylem wokalisty. Muzyka dla tych, którzy nie stracili wrażliwości, wciąż czują i współodczuwają. Powodzenie piosenek Damiana to piękny dowód, że tacy ludzie wciąż są.

Na scenie razem z Damianem wystąpią: Marcin Kisiel - gitara, perkusjonalia oraz Emil Tarnowski - instrumenty klawiszowe, sampler.

ZAPRASZAMY!

13.01.2019 r.
27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wszystkich mieszkańców Reszla i okolic zapraszamy bardzo serdecznie na 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Finał odbędzie się w najbliższą niedzielę 13.01.2019 na zamku w Reszlu. Czekać będą na Was zespoły Pulse Generation oraz ROCK kONia razem ze swoją wspaniałą muzyką ! Podczas Finału odbędą się ciekawe licytacje, z których cały dochód przeznaczony będzie na WOŚP!

31.12.2018 r.
Bal Sylwestrowy

Serdecznie zapraszamy na Bal Sylwestrowy z Komturem i Księżną Anną. Więcej szczegółów > tutaj <.

 

Pakiety
Sylwester 2021/22 na zamku w Reszlu!
od 575 /os./pobyt
od 575 /os./pobyt

Pierwszy raz od wielu lat w dużej sali! Na luzie, jak dawniej! Pod takim hasłem upłynie tegoroczna ...

Szczegóły oferty

Sylwester 2021/22 na zamku w Reszlu!

Oferta bezzwrotna - Najlepsza cena!
od 189 /noc
od 189 /noc

Idealna oferta cenowa dla Gości pewnych swoich planów.

Szczegóły oferty

Oferta bezzwrotna - Najlepsza cena!

Oferta elastyczna - Cena dnia
od 225 /noc
od 225 /noc

Gwarancja najniższej ceny w przypadku rezerwacji online! Możliwość bezpłatnej anulacji.

Szczegóły oferty

Oferta elastyczna - Cena dnia

Romantyczny POBYT JAK Z BAJKI! na Zamku w Reszlu
od 499 /noc
od 499 /noc

Romantyczny pobyt w niepowtarzalnie urokliwym starym zamczysku. Śniadania podane prosto do łóżka ...

Szczegóły oferty

Romantyczny POBYT JAK Z BAJKI! na Zamku w Reszlu

Bilet wstępu na Bal Sylwestrowy 2021/22
od 350 /szt.
od 350 /szt.

Bal Sylwestrowy 2021/22 w Zamku Reszel!

Szczegóły oferty

Bilet wstępu na Bal Sylwestrowy 2021/22

Voucher: Romantyczna Kolacja dla dwojga
od 200 /szt.
od 200 /szt.

Voucher na Romantyczną Kolację dla dwojga to ciekawa propozycja na przemyślany prezent, który ...

Szczegóły oferty

Voucher: Romantyczna Kolacja dla dwojga

Voucher: Romantyczny POBYT JAK Z BAJKI! na Zamku w Reszlu - do wykorzystania jesień, zima, wiosna!
od 509 /szt.
od 509 /szt.

Voucher na Romantyczny "Pobyt jak z bajki!" jest na wyciągnięcie ręki! Romantyczny pobyt w niepowtarzalnie ...

Szczegóły oferty

Voucher: Romantyczny POBYT JAK Z BAJKI! na Zamku w Reszlu - do wykorzystania jesień, zima, wiosna!

Voucher: Romantyczny POBYT JAK Z BAJKI! na Zamku w Reszlu - do wykorzystania przez cały rok!
od 699 /szt.
od 699 /szt.

Voucher na Romantyczny "Pobyt jak z bajki!" jest na wyciągnięcie ręki! Romantyczny pobyt w niepowtarzalnie ...

Szczegóły oferty

Voucher: Romantyczny POBYT JAK Z BAJKI! na Zamku w Reszlu - do wykorzystania przez cały rok!

Voucher kwotowy: Dowolna usługa
od 100 /szt.
od 100 /szt.

Szczegóły oferty

Voucher kwotowy: Dowolna usługa

Pokaż wszystkie
Lokalizacja

w wyjątkowej okolicy

Podzamcze 3
11-440 Reszel, PL

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij