Zamek Reszel, Reszel
Zamek Reszel, Reszel
Przyjazd
Wyjazd

Wystawa Narzędzi Tortur

i Sala Rycerska

„Fotel Czarownicy”, „Żelazna Dziewica”, „Kołyska Judasza”

Wystawa Narzędzi Tortur

21 sierpnia 1811 roku, w Reszlu została spalona na stosie ostatnia czarownica w Europie. Była nią Barbara Zdunk, którą oskarżono o wywoływanie pożarów za pomocą czarów. Wcześniej przez 4 lata była więziona i torturowana w Reszelskim Zamku, w którym można dzisiaj zwiedzać fascynującą i skłaniającą do refleksji Wystawę Tortur. Wśród 50 eksponatów można zobaczyć m.in.: „Fotel Czarownicy”, „Żelazną Dziewicę”, „Kołyskę Judasza” oraz „Torturę Wody”.

Ekspozycja daje również szansę do zadumy nad kondycją ludzkości w naszych czasach. Według Amnesty International tortury są wciąż stosowane w ponad 70 krajach na świecie.

Sala Rycerska

Historia rycerstwa europejskiego sięga czasów wczesnego średniowiecza. Jego największy rozkwit nastąpił pomiędzy XI a XIII wiekiem. Wtedy powstały słynne obrzędy i obyczaje oraz kodeks rycerski. Nadawanie godności rycerza było bardzo doniosła uroczystością, nazywano ją również „ósmym sakramentem”. W komnacie rycerskiej można podziwiać zbroje (m.in. zbroje mitycznego Króla Artura), broń białą (m.in. legendarny miecz Excalibur), broń palną oraz wiele innych eksponatów.

Zwiedzanie zamku

Eksponaty udostępnione zwiedzającym nie zamykają możliwości eksploracji zamku. Podziemne lochy, wieża z widokiem na średniowieczne miasteczko wpisane na listę Cittaslow, mury starego zamczyska czy wreszcie dziedziniec z przejściem do restauracji i baru znajdująch się w prawdziwym zamku to tylko początek reszelskiej przygody.

Bowiem jak mówi stare warmińskie przysłowie - "Nie odkrył zamku w Reszlu ten, kto nie spędził nocy w jednej z jego komnat".

Zwiedzanie z przewodnikiem

Żadna mapa, fotografia, książka czy nawet film nie zastąpią wysoko-wykwalifikowanego, licencjonowanego przewodnika. Koszt usługi rozpoczyna się już od 100 zł. Serdecznie zachęcamy do wyboru takiej formy zwiedzania zamku oraz wszystkich pozostałych atrakcji Reszla i okolic. Informacji w sprawie zwiedzania zamku z przewodnikiem udziela Recepcja. Zapraszamy do kontaktu.

Pakiety
Weekend Sylwestrowy z Komturem i Księżną Anną oraz Wiedźmuchami!
od 1 099 /os./pobyt
od 1 099 /os./pobyt

Przenieś się w czasie i spędź Sylwestra w prawdziwym średniowiecznym zamku! Pożegnaj stary dobry ...

Szczegóły oferty

Weekend Sylwestrowy z Komturem i Księżną Anną oraz Wiedźmuchami!

Oferta bezzwrotna - Najlepsza cena!
od 179 /noc
od 179 /noc

Idealna oferta cenowa dla Gości pewnych swoich planów.

Szczegóły oferty

Oferta bezzwrotna - Najlepsza cena!

Oferta elastyczna - Cena dnia
od 200 /noc
od 200 /noc

Gwarancja najniższej ceny w przypadku rezerwacji online! Możliwość bezpłatnej anulacji.

Szczegóły oferty

Oferta elastyczna - Cena dnia

Pokaż wszystkie
Lokalizacja

w wyjątkowej okolicy

Podzamcze 3
11-440 Reszel, PL

Zobacz na mapie
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij